Skip to main content

Χάντμπολ Παίδων: Τρίτωσε το καλό για τον ΑΣΕΔ. Στο δρόμο για την κατάκτηση του πρωταθλήματος…

Ο ΑΣΕ Δούκα με τρεις νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια τερμάτισε στην 1η θέση του α’ ομίλου κι πήρε πανηγυρικά το εισιτήριο για την επόμενη φάση της τελικής φάσης του Πανελλήνιου πρωταθλήματος παίδων.
Το απόγευμα της Δευτέρας, οι «μπλε» επικράτησαν άνετα του οικοδεσπότη Φοίβου Συκεών με 32-25 και πλέον μπαίνουν στην τελική ευθεία καθώς την Τρίτη (03/08) στις 18.00 θα αντιμετωπίσουν τον Άρη Νίκαιας.
Στην επόμενη φάση ο Δούκας μεταφέρει δυο βαθμούς και έχει «αγκαλιάσει» το μετάλλιο.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ 32-25
Τα πεντάλεπτα:
3-1, 6-1, 8-4, 9-4, 14-6, 17-7 (ημχ.), 20-8, 23-11, 26-14, 28-19, 29-24, 32-25

ΑΣΕ Δούκα (Τσαβδαρίδης): Kατσικώστας, Αντωνιάδης 3, Κατσάμπας 1, Χατσατουριάν 3, Κολεζάκης 2, Παναγιώτου 3, Πετρουλάκος 1, Παπαδόπουλος 5, Βαλκάνας, Μπατής 6, Δαλγιαννάκης 1, Χαριτωνίδης 2, Παπαχαρτοφύλης 1, Βλαχάκης 4, Κοντός, Μπάρκας.
Φοίβος Συκεών (Μπιζέτας): Αρβανιτάκης, Βασιλικάρης, Καραγιάννης, Καρακεχαγιάς, Κουλάλης, Μανιόπουλος, Μαρκατάτος 2, Ντάλος 3, Παλαμίδας 1, Σιγγιρίδης Π. 1, Σιγγιρίδης Φ., Σιούλης 11, Τραγιάνης, Τσιολάκης, Τσιρανίδης, Φώτογλου 7.
Δίλεπτα: 2-3, Πέναλτι: 3-3, 4-4

Οι βαθμολογίες των ομίλων
1ος όμιλος:
ΑΣΕ Δούκα 6, Διομήδης Άργους 4, Ζαφειράκης Νάουσας 2, Φοίβος Συκεών 0,
2ος όμιλος: Ολυμπιακός ΣΦΠ 6, Άρης Νίκαιας 4, Αλέξανδρος Αξιούπολης 1, Αερωπός Έδεσσας 1.
Η βαθμολογία των θέσεων 1-4: Ολυμπιακός 2, ΑΣΕ Δούκα 2, Διομήδης Άργους 0, Άρης Νίκαιας 0.

Πρόγραμμα και αποτελέσματα
Κυριακή 2 Αυγούστου 2020
1η αγωνιστική

Δούκας- Ζαφειράκης 34-16
Φοίβος- Διομήδης 27-31
Αλέξανδρος Αξιούπολης – Άρης Νίκαιας 26-28
Ολυμπιακός- Αερωπός 27-20

Δευτέρα 3 Αυγούστου 2020
2η αγωνιστική

Δούκας- Διομήδης 33-23
Αλέξανδρος- Αερωπός 27-27
Φοίβος- Ζαφειράκης 27-29
Ολυμπιακός- Άρης 38-19

3η αγωνιστική
Δούκας- Φοίβος 32-25
Αλέξανδρος- Ολυμπιακός 27-31
Ζαφειράκης- Διομήδης 17-27
Άρης- Αερωπός 24-19

Τρίτη 4 Αυγούστου 2020
Συκεών 18:00: ΑΣΕ Δούκα – Άρης Νίκαιας

Συκεών 20:00: Ολυμπιακός – Διομήδης Άργους

Τετάρτη 5 Αυγούστου 2020
Συκεών 11:00: Διομήδης Άργους – Άρης Νίκαιας
Συκεών 13:00: ΑΣΕ Δούκα – Ολυμπιακός