Skip to main content

Χάντμπολ Παίδων: Δεύτερη θέση για τον ΑΣΕ Δούκα στο πρωτάθλημα ΕΣΧΑ…

Τη δεύτερη θέση στο πρωτάθλημα της ΕΣΧΑ κατέκτησε η παιδική ομάδα του ΑΣΕ Δούκα. Οι «μπλε» στο τελευταίο παιχνίδι με τον Ιωνικό ΝΦ, για τις θέσεις 1-2, γνώρισαν την ήττα με 24-19 και πλέον μέσω του αγώνα μπαράζ με τον Ιδομενέα Χανίων θα οδηγηθούν στην τελική πανελλήνια φάση η οποία φιλοξενείται φέτος στην Κοζάνη, στις αρχές του Ιούλη

Στον χθεσινό αγώνα, ο Δούκας βρέθηκε πίσω στο σκορ στο ημίχρονο με 16-6. Στην επανάληψη πίεσε τον αντίπαλο και μείωσε στο φινάλε σε 24-19.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ: 24-19

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 6-2, 7-4, 14-5, 16-6 (ημχ.), 17-7, 18-10, 19-13, 21-16, 22-17, 24-19.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ (Παναγιώτης Ιατρούδης): Καρούσης, Σαραβάνος 1, Αρβανίτης, Τσιπρας, Κοσκινάς 5, Κανέλλος 4, Μπιλερης 3, Κυριτσης, Κοντογιαννης, Παπαδημητρίου, Γετσοπουλος, Μακρόγλου 10, Καρανικολόπουλος 1, Καρανίκος, Αλαϊσκας, Ζαρδας.

ΑΣΕ Δούκα (Τσαβδαρίδης – Σαμαράς): Ζιώγας, Λάππας, ΓΙάντσης 1, Μπονέλης 3, Κολεζάκης 1, Σκουλικάρης, Λαδακάος Δ. 3, Γεραγωτέλλης 2, Τασσόπουλος, Παπαδόπουλος, Τσαλίκης, Κοτόπουλος 6, Τρίμπαλξς, Καραμέρος, Σάββας 3.

Δίλεπτα: 4-3, Πέναλτι: 5/7-1/1.