Skip to main content

Χάντμπολ Παίδων: Ασταμάτητος ο ΑΣΕ Δούκα!! Συνέτριψε και τον Άρη Νίκαιας (42-14) και «καλπάζει» για το χρυσό…

Μια νίκη χωρίζει πλέον τον ΑΣΕ Δούκα από την κατάκτηση του φετινού πανελλήνιου πρωταθλήματος Παίδων!!!

Ο Κώστας Τσαβδαρίδης και οι παίκτες του συνέτριψαν και τον Άρη Νίκαιας με 42-14 και πλέον «παίζουν τα ρέστα τους» στην αυριανή (05/08) μάχη με τον Ολυμπιακό!
Οι δυο ομάδες θα κονταροχτυπηθούν στις 13.00 και ο Δούκας θέλει να κάνει το repeat και για δεύτερη φορά μέσα σε μια εβδομάδα να νικήσει τους «ερυθρόλευκους» και να κρεμάσει στο στήθος του το χρυσό μετάλλιο!

Κόντρα στον Άρη Νίκαιας οι «μπλε» παρουσιάστηκαν πειθαρχημένοι και με αγωνιστική σοβαρότητα. Δεν έδωσαν το παραμικρό δικαίωμα από το ξεκίνημα του αγώνα, προηγήθηκαν στο ημίχρονο με 12 γκολ (18-6) και έφτασαν άνετα στην τέταρτη σερί νίκη που τους διατηρεί αήττητους στο Final 8 παίδων και τους φέρνει αντιμέτωπους με τον Ολυμπιακό, στον μεγάλο τελικό!

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ- ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 42-14
Τα πεντάλεπτα:
3-1, 7-2, 10-3, 13-3, 15-4, 18-6 (ημχ.), 23-7, 27-10, 30-12, 33-13, 37-13, 42-14

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ (Τσαβδαρίδης): Κατσικώστας, Αντωνιάδης 6, Κατσάμπας 4, Χατσατουριάν 3, Κολεζάκης 7, Παναγιώτου 3, Πετρουλάκος 5, Παπαδόπουλος 3, Βαλκάνας 2, Μπατής 1, Δαλγιαννάκης 1, Χαριτωνίδης 1, Παπαχαρτοφύλης 3, Βλαχάκης 3, Κοντός, Μπάρκας.
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ (Γρηγοράκης): Ρασπίτσος, Κομποθέκρας, Πατσουλίνης, Τζώρτζης, Γαλάνης 2, Βλάχος, Ταράτσας, Γιαννόπουλος, Παϊπάης, Αρώνης, Μπακακέας, Τσιλάκης 3, Καλαμπόκης 4, Ασλανίδης 2, Αλωπούδης, Σουρμελίδης 3
Δίλεπτα: 1-1, Πέναλτι: 1/2 – 0/1

Η βαθμολογία των θέσεων 1-4: ΑΣΕ Δούκα 4, Ολυμπιακός 4, Άρης Νίκαιας 0, Διομήδης Άργους 0.

Πρόγραμμα και αποτελέσματα
Κυριακή 2 Αυγούστου 2020
1η αγωνιστική
Δούκας- Ζαφειράκης 34-16

Φοίβος- Διομήδης 27-31
Αλέξανδρος Αξιούπολης – Άρης Νίκαιας 26-28
Ολυμπιακός- Αερωπός 27-20

Δευτέρα 3 Αυγούστου 2020
2η αγωνιστική
Δούκας- Διομήδης 33-23

Αλέξανδρος- Αερωπός 27-27
Φοίβος- Ζαφειράκης 27-29
Ολυμπιακός- Άρης 38-19

3η αγωνιστική
Δούκας- Φοίβος 32-25

Αλέξανδρος- Ολυμπιακός 27-31
Ζαφειράκης- Διομήδης 17-27
Άρης- Αερωπός 24-19

Τρίτη 4 Αυγούστου 2020
Συκεών 18:00: ΑΣΕ Δούκα – Άρης Νίκαιας 42-24

Συκεών 20:00: Ολυμπιακός – Διομήδης Άργους 33-25

Τετάρτη 5 Αυγούστου 2020
Συκεών 11:00: Διομήδης Άργους – Άρης Νίκαιας
Συκεών 13:00: ΑΣΕ Δούκα – Ολυμπιακός