Skip to main content

Χάντμπολ Παίδων: Άνοιξε η αυλαία της τελικής Πανελλήνιας Φάσης. Τα αποτελέσματα των πρωινών αναμετρήσεων της πρώτης ημέρας…

Με σημαντικά παιχνίδια άνοιξε η αυλαία της τελικής Πανελλήνιας Φάσης των Παίδων που ξεκίνησε το πρωί της Πέμπτης (05/08). Ο Διομήδης Άργους ξεπέρασε νικηφόρα το εμπόδιο του Αλέξανδρου Αξιούπολης ενώ ο «οικοδεσπότης» Δούκας νίκησε άνετα την ΑΕΚ με 37-25. Ο Άρης Νίκαιας τέλος επικράτησε του Φοίβου Συκεών με 38-27.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ – ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ: 25-30

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 8-5, 10-6, 12-6, 15-10, 16-13 (ημχ.), 18-16, 18-19, 20-21, 21-22, 23-25, 25-30.
Διαιτητές : Σκλαβενίτης-Μπράμου.
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΑΞΙΟΥΠΟΛΗΣ: Τουλκερίδης 5, Ε.Κουρούπης 3, Τσορλίκας 1, Καραγιάννης 3, Ξανθόπουλος 5, Κέφαλος 5, Γουβανάκης 1, Παλαμούρας, Παπαρίδης 1, Καρακασίδης, Μόρας, Θ. Θεοχαρίδης , Δ.Θεοχαρίδης 1, Ιωαννίδης, Δ.Κουρούπης, Μέλλιος.
ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ: Αγγελόπουλος, Γιαννόπουλος, Διονυσόπουλος 2, Θεοφανόπουλος 1, Καραγγελής, Κωστούλας 4, Μητσόπουλος 3, Ντάκαρης 3, Ορφανός, Ρούμπος 4, Σουλτανίδης, Χιόνης 10, Χρόνης 3.
Δίλεπτα: 4-6, Πέναλτι: 3/4-2/3.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΕΚ 37-25
Τα πεντάλεπτα :
2-3, 7-5, 10-7, 11-9, 16-13, 21-16 (ημχ.), 26-19, 29-19, 32-21, 33-21, 34-23, 37-25.
Διαιτητές : Σκλαβενίτης-Λεφάκης.
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ: Δερμάνης, Βασιλείου 3, Χατσατουριάν 3, Μπατής 10, Κολεζάκης 4, Παναγιώτου 4, Αλευρίδης , Παπαδόπουλος 1, Βαλκάνας 4, Βλαχάκης 5, Καρακεχαγιάς, Χαριτωνίδης 3, Μπάρκας.
ΑΕΚ: Κοσμόπουλος , Βασιλακάκης, Πολυζωγόπουλος 1, Πάλλης, Ματετζόγλου 5, Παππάς, Παπαδόπουλος , Χατζηπαυλής 2, Ματσίρος, Μπαρμπαρούσης 1, Καλύβας 9, Σαμλίδης, Λιάκος 2, Πούλιας 1, ‘Εγκαρχος 2, Βαρδαξόπουλος 2.
Δίλεπτα: 2/3, Πέναλτι: 3/3-3/3

ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ – ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: 27-38
Τα πεντάλεπτα:
2-3, 4-8, 5-11, 7-14, 9-15, 9-19 (ημχ.), 9-23, 12-24, 14-29, 17-31, 23-34, 28-37.
Διαιτητές : Μπράμου-Καρυδάκης.
ΦΟΙΒΟΣ ΣΥΚΕΩΝ: Αρβανιτάκης, Βασιλικάρης 3, Καραγιάννης, Κουβράκης 3, Κούλαλης, Μανιόπουλος 3, Μαντάς 3, Μαρκάτος 3, Ντάλος, Παλαμίδας, Σιούλης 8, Τζιάννης, Τραγιάννης, Τσιολάκης, Τσιρανίδης 2, Φώτογλου 3.
ΑΡΗΣ ΝΙΚΑΙΑΣ: Ρασπίτσος , Σ.Αλωπούδης 1, Ντέρος 1, Σουρμελίδης, Θ.Αλωπούδης 6, Γρέκας 3, Πατσουλίνης 3, Τζώρτζης 4, Ασβεστάς 3, Γιαννόπουλος 4, Παιπάης 4, Μπακακέας , Σιμόπουλος 2, Κλιμένκο, Καλαμπόκης 6, Κομποθέκρας.
Δίλεπτα: 6-5, Πέναλτι: 5/7-6/6

ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΗΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ
ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΠΕΜΠΤΗ 05/08

Αλέξανδρος Αξιούπ. – Διομήδης Άργους 25-30
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΕΚ 37-25
Φοίβος Συκεών – Άρης Νίκαιας 28-37
17.00: Ολυμπιακός – Αερωπός Εδεσσας
19.00: Αλέξανδρος Αξιούπολης – ΑΕΚ
21.00: ΑΣΕ Δούκα – Διομήδης Άργους

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 06/08
09.00: Φοίβος Συκεών – Αερωπός Έδεσσας
11.00: Ολυμπιακός – Άρης Νίκαιας
13.00: ΑΕΚ – Διομήδης Άργους
17.00: ΑΣΕ Δούκα – Αλέξανδρος Αξιούπολης
19.00: Φοιβος Συκεών – Ολυμπιακός
21.00: Άρης Νίκαιας – Αερωπός Έδεσσας

ΣΑΒΒΑΤΟ 07/08
09.00: 1ος Β’ Ομίλου – 2ος Α’ Ομίλου
11.00: 1ος Α’ Ομίλου – 2ος Β’ Ομίλου
19.00: 2ος Α’ Ομίλου – 2ος Β’ Ομίλου
21.00: 1ος Α’ Ομίλου – 1ος Β’ Ομίλου

Βαθμολογία
Α’ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΣΕ Δούκα 2 (1-0)
Διομήδης Άργους 2 (1-0)
Αλέξανδρος Αξιούπολης 0 (0-1)
ΑΕΚ 0 (0-1)

Β’ ΟΜΙΛΟΣ
Άρης Νίκαιας 2 (1-0)
Φοίβος Συκεών 0 (0-1)
Ολυμπιακός 0 (0-0)
Αερωπός Έδεσσας 0 (0-0)