Skip to main content

Χάντμπολ Εφήβων: Μεγάλη νίκη του ΑΣΕΔ επί του Ολυμπιακού με 33-30…

Ο Δούκας ήταν ο μεγάλος νικητής στο ντέρμπι με τον Ολυμπιακό!

Οι έφηβοι του Κώστα Τσαβδαρίδη επικράτησαν των «ερυθρολεύκων» με 33-30, στο Δαΐς και διατηρούνται σταθερά στη 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα καθώς μετρούν μόλις μια ήττα από την ΑΕΚ.

Στο χθεσινό παιχνίδι, οι φιλοξενούμενοι παρουσιάστηκαν ανταγωνιστικοί μέχρι τα μισά του πρώτου ημιχρόνου όμως στη συνέχεια το συγκρότημα των Εκπαιδευτηρίων κυριάρχησε μέσα στο τερέν. Στο ημίχρονο οι «μπλε» προηγήθηκαν με 3 τέρματα (15-12) ενώ 15 λεπτά αργότερα η διαφορά έφτασε τα 7 γκολ (28-21 στο 45’) για να έρθει τελικά η νίκη με 33-30.

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 33-30

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 3-4, 5-6, 8-9, 11-10, 15-12 (ημίχρονο), 20-15, 25-18, 28-21, 29-24, 32-27. 33-30.

ΑΣΕ Δούκα (Τσαβδαρίδης): Μάνος 7, Παγιάτης 6, Παναγιώτου, Κολεζάκης, Χατσατουριάν 4, Αθανασόπουλος, Βασιλόπουλος, Πετρουλάκος, Βούλγαρης, Ρουμπής, Γερουλάνος 5, Κωνσταντόπουλος, Βάρσος, Κασιώνης, Στεφανίτσης 11.

Ολυμπιακός (Καρασαββίδης): Κιαρτζίδης, Κουκουλας 13, Κωστόπουλος 1, Βαζαίος 1, Κεμπίσογλου, Κεζιμές, Κιουλτσίδης, Νάκος 6, Μαρινάκης 3, Παπαδάκης 4, Βληκίδης 1, Καραμπουρνιώτης, Σωτηρίου 1, Γκένας.