![](/wp-content/themes/yootheme/cache/e9/20-3-e93e7e17.png)
Ποδόσφαιρο Σάλας Υποδομών: Πανηγυρικό σαββατοκύριακο με νίκες παντού!!!
Εντυπωσιακά ήταν τα αποτελέσματα που έφεραν όλες οι ηλικιακές ομάδες Futsal του Συλλόγου μας, για όποια διοργάνωση και αν αγωνίστηκαν μέσα στο σαββατοκύριακο!!!
![](https://www.ased.gr/wp-content/uploads/2023/06/20-3.png)
Από αυτές, το πιο έυκολο έργο είχε η Κ-18 η οποία προκρίθηκε στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου άνευ αγώνος καθώς δεν κατέβηκε στο γήπεδο η αντίπαλη ομάδα (Κόμπρα).
Από κει και πέρα, μεγάλη πρόκριση στην επόμενη φάση του Κυπέλλου πανηγύρισαν οι Παίδες (Κ-16) κερδίζοντας 3-1 τον ισχυρό Ηνίοχο από τον οποίο είχαν γνωρίσει την ήττα με 4-1 στις 23/10 για την πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος!
![](https://www.ased.gr/wp-content/uploads/2023/06/12-6-1.jpg)
Κάπως έτσι, οι αθλητές του Δημήτρη Μιχαλόπουλου πήραν μια άτυπη ρεβάνς και παράλληλα υποχρέωσαν σε αποκλεισμό από το Κύπελλο ένα από τα φαβορί για την κατάκτησή του…
![](https://www.ased.gr/wp-content/uploads/2023/06/16-1-1.jpg)
Μεγάλη πρόκριση πανηγύρισαν και οι Παμπαίδες (Κ-14) του ΑΣΕΔ οι οποίοι νίκησαν εκτός έδρας τον Πήγασο Αγίας Παρασκευής με σκορ 3-5!!! Αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα μας είχε ηττηθεί με σκορ 10-3 για το πρωτάθλημα από τον προχθεσινό της αντίπαλο…
Αλλά και η ομάδα των Κ-12 δεν πήγε πίσω… Υποχρέωσε σε ήττα την ισχυρή ΑΕΚ με σκορ 3-1 για την εξ αναβολής 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της ΠΕΠΣΣ με την ΑΕΚ να γνωρίζει την πρώτη της ήττα έπειτα από τρία χρόνια!!!
![](https://www.ased.gr/wp-content/uploads/2023/06/k-12.jpg)
Το…”μπλε” σαββατοκύριακο ολοκληρώθηκε ιδανικά από τους Κ-11 οι οποίοι τερμάτισαν πρώτοι και αήττητοι στο τέλος του πρώτου γύρου του τουρνουά “ευ αγωνίζεσθαι” κερδίζοντας με 4-2 τον Ερυθρό Αστέρα στην έδρα του…
Σε όλες τις παραπάνω ομάδες, αφιερώνεται η παρακάτω φωτο!!!
![](https://www.ased.gr/wp-content/uploads/2023/06/268623229_725549635093547_2040178408595042803_n.jpg)