Skip to main content

Ποδόσφαιρο Σάλας Παίδων – Εφήβων: Με νίκες συνέχισαν οι ομάδες του Δημήτρη Μιχαλόπουλου κόντρα σε Πήγασο Αγ. Παρασκευής και Νέο Ικόνιο!!!

Τη νικηφόρα πορεία τους συνέχισαν οι ομάδες Futsal Παίδων (Κ16) και Εφήβων (Κ18) του Συλλόγου μας στις αναμετρήσεις που συμμετείχαν το περασμένο Σαββατοκύριακο για τα πρωταθλήματα τους,…

Κ16: Πήγασος Αγ. Παρασκευής – ΑΣΕΔ 1-5

Πιο συγκεκριμένα, οι “μικροί” του Δημήτρη Μιχαλόπουλου ξεπέρασαν και το εμπόδιο του Πήγασου Αγίας Παρασκευής – και μάλιστα εκτός έδρας – με σκορ 1-5 συνεχίζοντας το αήττητο σερί τους!!!

Πράγματι, οι “μπλε” έχουν σημειώσει το απόλυτο των νικών στις πέντε πρώτες αγωνιστικές (5 στα 5) και με 15 βαθμούς βρίσκονται στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα με συντελεστή τερμάτων 28 υπέρ – 6 κατά!!!

Ακολουθούν τα αποτελέσματα της πέμπτης αγωνιστικής και η βαθμολογία (σε 5 ματς):

ΗΝΙΟΧΟ ΠΟΑΣΑ – ΑΕΚ 2-2
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΡΑΚ. – ΑΘΛ.ΕΠΙΛ.ΑΚ.ΑΘΗΝΑΣ 5-7
ΠΗΓΑΣΟΣ ΑΓ.ΠΑΡ. – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 1-5
ΕΡΜΗΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΓΣ 10-1
ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ ΣΑΛΑΣ: Ρεπό

75293854_2495032480782803_3998521008188293120_n

Κ18: ΑΣΕΔ – Νέο Ικόνιο 8-4

Την τέταρτη φετινή της νίκη σε πέντε αναμετρήσεις σημείωσε η ομάδα Κ18 του Συλλόγου μας κερδίζοντας εντός έδρας το Νέο Ικόνιο με σκορ 8-4.

20191111_190239.png

Οι “μπλε” ήταν αγωνιστικά ανώτεροι καθόλη την διάρκεια του αγώνα και πρόσθεσαν ακόμη τρεις βαθμούς στο “σακούλι” τους φτάνοντας πλέον τους 12 ενώ η ομάδα του Νέου Ικονίου παρέμεινε στους 10 βαθμούς και την δεύτερη θέση της βαθμολογίας…

20191111_185519

Ακολουθούν τα αποτελέσματα της πέμπτης αγωνιστικής και η βαθμολογία (σε 5 ματς):

ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ ΣΑΛΑΣ 8-4
ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΓΣ – ΕΡΜΗΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 3-3
ΑΕΚ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΑΛΛΗΝΗΣ 6-2
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ: Ρεπό

75231890_2495032547449463_2437510372748427264_n.jpg

Στις μικρότερες ηλικίες, σημειώθηκαν τα παρακάτω αποτελέσματα:

K10
ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ ΣΑΛΑΣ – ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑ FUTSAL 6-2
ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΓΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΓ. ΠΑΡ. 2-11
ΗΝΙΟΧΟΣ ΠΟΑΣΑ – ΠΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 0-0
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΑΕΚ 0-15
ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ – ΑΘΛ.ΕΠΙΛ.ΑΚ.ΑΘΗΝΑΣ 1-12
ΑΟΦΠ ΤΑΡΑΧΗ ΜΕΤ. – ΑΟ ΖΩΗ 3-3
ΑΣ ΑΝΟΙΞΗ ΠΑΙΑΝΙΑΣ – ΑΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ Β.Π. 10-2

K11
ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ – Α.Ε.Κ. 0-9
ΑΟ ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ – ΑΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑ FUTSAL 3-8
ΑΣ ΠΑΡΑΔΕΙΣΟΣ Β.Π. – ΗΝΙΟΧΟΣ ΠΟΑΣΑ 4-6
ΠΑΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ ΣΑΛΑΣ 4-2
ΑΟΦΠ ΤΑΡΑΧΗ ΜΕΤ. – ΑΕ ΝΕΟΥ ΚΟΣΜΟΥ 0-3 (α.α.)
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΡΑΚ. – ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΛ. 4-4

Κ12
ΗΝΙΟΧΟΣ ΠΟΑΣΑ – ΑΕΚ 1-5
ΑΟ ΠΑΡΝΗΘΑ – ΕΡΜΗΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ 5-1
ΦΟΙΒΟΣ Ν. – ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 17-1
ΑΣΤΕΡΑΣ ΒΥΡΩΝΑ – ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ ΣΑΛΑΣ 6-1
ΑΘΛ.ΕΠΙΛ.ΑΚ.ΑΘΗΝΑΣ – ΣΑΛΑΜΙΝΑ ΓΣ 12-1
ΜΥΡΜΙΔΩΝ ΑΙΓΙΝΑΣ: ΡΕΠΟ

Κ13
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ – Α.Ε.Κ. 2-6
ΗΝΙΟΧΟΣ ΠΟΑΣΑ – ΠΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 5-2
ΑΟΦΠ ΤΑΡΑΧΗ ΜΕΤ. – ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ ΣΑΛΑΣ 4-7
ΑΕ ΝΕΟΥ ΚΟΣΜΟΥ – ΑΟ ΤΡΑΧΩΝΕΣ 0-6
ΑΟ ΠΑΡΝΗΘΑ: ΡΕΠΟ

Κ14
ΗΝΙΟΧΟΣ ΠΟΑΣΑ – ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΑΓ.ΠΑΡ. 9-3
ΕΡΜΗΣ ΖΩΓΡΑΦΟΥ – Α.Ε.Κ. 10-1
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΘΡΑΚ. – ΑΘΛ.ΕΠΙΛ.ΑΚ.ΑΘΗΝΑΣ 7-0
ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓ..ΔΗΜ. – ΠΑΣ ΓΕΡΑΚΑ 3-4
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ – ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ ΣΑΛΑΣ 4-12