Skip to main content

Μπάσκετ Παίδων – Εφήβων: Πρεμιέρα β’ γύρου αύριο βράδυ (05/12) με αγώνες στο Δαΐς (ΑΣΕΔ – ΓΣ Αγ. Αναργύρων)

Αύριο βράδυ (5/12) διεξάγεται η πρώτη αγωνιστική του δεύτερου γύρου – και συνολικά η 12η – των πρωταθλημάτων μπάσκετ Παίδων και Εφήβων της ΕΣΚΑ με τον ΑΣΕΔ να φιλοξενεί τον ΓΣ Αγ. Αναργύρων στο Δαΐς…

Πιο συγκεκριμένα, ο αγώνας των “μικρών” αρχίζει στις 20:15 με τους “μπλε” να προέρχονται από το σπουδαίο διπλό επί του Παναθηναϊκού στη Λεωφόρο (σκορ 64-66) και να ψάχνουν την 10η νίκη τους στο πρωτάθλημα (ρεκόρ 9-2).

0059

Ακολουθεί το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής και η Βαθμολογία…

ΗΜ/ΝΙΑΩΡΑΓΗΠΕΔΟΟΜΑΔΑ 1ΟΜΑΔΑ 2ΣΚΟΡ
05/12/201720:00ΑΝΔΡ.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ.0 – 0
05/12/201720:00ΠΑΠΑΓΟΥΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ0 – 0
05/12/201720:00ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣΑ.Ε.Κ.0 – 0
05/12/201720:15Π.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ.0 – 0
05/12/201720:15ΣΑΙΝΤ ΛΩΡΕΝΣΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ0 – 0
05/12/201720:15Π.Α.Κ. ΔΑΙΣΑΣΕ ΔΟΥΚΑ ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 0 – 0

Βαθμολογία

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣΒΑΘΑΓΩΝΝΗΜΑΒΕΠΙΘΑΜΥΝΔΙΑΦ
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ211110100714577137
Α.Ε.Κ.211110100781572209
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 20119200753571182
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ20119200806549257
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ1811740068163348
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΠΑΠ.16115600595606-11
ΑΣ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΝΤΕΡΗ15114700601619-18
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ15114700535667-132
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ.15114700585627-42
ΚΑΛΑΘ/ΣΗ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚ.14113800513688-175
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ121111000529740-211
ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ ΓΣ111101100441685-244

Μετά την λήξη του αγώνα των παίδων, ακολουθεί αυτός των Εφήβων (Δαΐς, ώρα 21:45) στην άτυπη ρεβάνς της εκτός έδρας, ευρείας νίκης των “μπλε” επί των “Αγίων” στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος (19/09, σκορ 34-82).

Αξίζει να σημειωθεί ότι οι αθλητές των Κούκη – Αγγέλου έχουν διπλή αγωνιστική αυτή την εβδομάδα καθώς μετά το αυριανό ματς ακολουθεί ο αναβληθέν αγώνας της 10ης αγωνιστικής, ΑΣΕΔ – Περιστέρι, ο οποίος διεξάγεται την Πέμπτη 07/12 και ώρα 21:30 στο Δαΐς…

Ακολουθεί το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής και η Βαθμολογία…

ΗΜ/ΝΙΑΩΡΑΓΗΠΕΔΟΟΜΑΔΑ 1ΟΜΑΔΑ 2ΣΚΟΡ
05/12/201721:30ΑΝΔΡ.ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ.0 – 0
05/12/201721:45Π.ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ0 – 0
05/12/201721:45ΑΠΟΛΛΩΝΟΣΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝΕ.Φ.Α.Ο.Ζ.0 – 0
05/12/201721:45ΔΗΜ.ΒΙΚΕΛΑΣΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣΑ.Ε.Κ.0 – 0
05/12/201721:45ΣΑΙΝΤ ΛΩΡΕΝΣΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ0 – 0
05/12/201721:45Π.Α.Κ. ΔΑΙΣΑΣΕ ΔΟΥΚΑ ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ 0 – 0

Βαθμολογία

ΤΙΤΛΟΣ ΟΜΑΔΑΣΒΑΘΑΓΩΝΝΗΜΑΒΕΠΙΘΑΜΥΝΔΙΑΦ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ211110100788576212
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ2011920075065595
ΑΣΕ ΔΟΥΚΑ 19109100774606168
Α.Ε.Κ.19118300799635164
ΓΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ18108200644503141
ΓΣ ΑΠΟΛΛΩΝ16115600626650-24
ΑΟΚ ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΘ.1611560067466113
ΑΣΚ ΤΡΙΠΛΗ ΚΟΡΩΝΑ15114700682741-59
Ε.Φ.Α.Ο.Ζ.14113800574744-170
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ13112900596723-127
ΓΣ ΑΓ. ΑΝΑΡΓΥΡΩΝ121111000529760-231
ΓΣ ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ121111000590772-182