Skip to main content

Μπάσκετ Παίδων: Εκπ. Πλάτωνα – ΑΣΕΔ 48-86 στην 12η φετινή νίκη των “μπλε”!!!

Συνέχεια στο νικηφόρο σερί της έδωσε χθες βράδυ (17/12) η Παιδική ομάδα Μπάσκετ του Συλλόγου μας η οποία ξεπέρασε το εκτός έδρας εμπόδιο του Πλάτωνα με σκορ 48-86 σημειώνοντας έτσι την 12η φετινή της νίκη σε 13 αναμετρήσεις!!!

Μπάσκετ Παίδων

Με αυτό το αποτέλεσμα, οι αθλητές του Παναγιώτη Δημητρίου έφτασαν τους 25 βαθμούς με ρεκόρ 12 νίκες – 1 ήττα συνεχίζοντας να βρίσκονται στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας πίσω από τον πρώτο και αήττητο Παναθηναϊκό που έχει 26…

Στο αγωνιστικό μέρος, οι φιλοξενούμενοι επέβαλαν από την αρχή τον ρυθμό τους και ύστερα από ένα πρώτο, νευρικό δεκάλεπτο (7-14) πήραν γρήγορα διαφορές ασφαλείας (20-37 στο ημίχρονο, 34-59 στο 30′) που χάρισαν από νωρίς ακόμη ένα ροζ φύλλο αγώνα!

78493910_2324319064343472_7706560957102686208_n

Το στατιστικό που ξεχώρισε στην συγκεκριμένη αναμέτρηση ήταν τα συνολικά 69 (!!!) ριμπάουντ που πήρε η ομάδα μας (43 αμυντικά – 26 επιθετικά) έναντι 32 των γηπεδούχων, επίδοση που δείχνει ότι ο ΑΣΕΔ κυριάρχησε στις εναέριες μονομαχίες βρίσκοντας σκορ από δεύτερες και τρίτες επιθέσεις έχοντας συνολικά 31/61 δίποντα (ποσοστό 51%)!

Ακολουθούν τα αποτελέσματα της 13ης αγωνιστικής, το πρόγραμμα της 14ης και η Βαθμολογία (σε 13 αγώνες)…